Live – Mest læste Håndboldnyheder

Redaktionen

Josephine Juncker forsætter i Roskilde Håndbold‏

Josephine udtaler:
“Jeg ser stadig rigtig gode muligheder for at blive en endnu bedre håndboldspiller og lægge endnu et lag på min udvikling i Roskilde Håndbold.

Jeg skal starte i 4.g efter sommerferien og det er nødvendigt for mig både at få skole og håndbold til at passe sammen.

Roskilde Håndbold er en klub med en beundringsværdig fællesskabsfølelse, og den er især en rigtig god klub for os unge spillere, som har mulighed for at få en masse spilletid og samtidig tage et stort ansvar til både træning og kamp.

Jeg ser frem til et rigtigt spændende år i Roskilde-trøjen, og jeg er sikker på at både Anne Munk og Anders Knudsen kan være med til at løfte mit niveau i begge ender af banen”.

En korsbåndsskade i efteråret 2013 gjorde sidste sæson til en lang sej kamp for Josephine for at komme tilbage til håndboldbanen for alvor.

I Roskilde glæder vi os nu over at Josephine er tilbage og håber på en sæson uden skader, så Josephine for alvor kan vise sit store potentiale.

(pressemeddelelse)

Vil du have flere håndboldnyheder?

Elsker du håndbold?

Tilføj Europamester på Google med ét klik, og få mere håndbold i dit nyhedsflow.

Tilføj Europamester på Google, og få flere håndboldnyheder fremover.

Tilføj os på Google

Når Google åbner:
Sæt flueben ved Europamester. Så gemmes det automatisk.

Live – Mest læste Håndboldnyheder

Live – Mest læste fodboldnyheder